Сонячні батареї Desertec вирішать кризу енергетики

20130506090347 300x199
Глобальні переговори закінчилися успіхом! Одинадцять країн Європейського союзу дійшли згоди щодо реалізації установки Desertec.

За умовами договору буде побудована гігантська мережа сонячних енергетичних колекторів, розгалужена по країнах учасникам. Початок був покладений коли Ангела Меркель і Жозе Баррозу (голова Єврокомісії) офіційно схвалили проект. Хоча сам Меморандум був підписаний ще в далекому 2009 році, тільки зараз пішли розмови про конкретні дії.

Перспективи сонячної енергетики стали ще яскравіше! Установка сонячної електростанції буде розташовуватися в пустелі Сахарі. Вже сьогодні ведеться розробка, а бюджет проекту був збільшений з 380 до 540 млрд євро. Ця сума забезпечить активний розвиток сонячної електростанції. І нарешті вирішено питання з прокладкою комунікаційних систем, вирішено було прокласти їх через дно Середземного моря. Авторитетні уми вважають, що до 2050 року, після запуску системи, її потужність буде більш 100 гігават енергії, що становить 20% потреби Європи в електроенергії.

 Європейці підтримали ідею на ура, тому що в результаті буде дійсно екологічно чиста енергія і майже безкоштовною. Якщо пояснити простіше, то геліотермічні системи в Сахарі переводитимуть сонячне світло в енергію, а потім передавати її через море до Європи. За приблизними розрахунками проект реалізують в терміни від десяти до тридцяти років.

Проектом керує німецький центр досліджень, і, відповідно, центр управління буде розташований в Ахені. Перевагою Desertec є те, що сонце, як джерело альтернативної енергії - невичерпно, а сума витрат по видобутку енергії буде прагнути до нуля. Тому колосальні вкладення швидко окупитися з умовою, що електрику з установки буде доступним для всіх.
56 300x176